Главная » Статьи » Секрети учня

ЕФЕКТИВНА СТРАТЕГІЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО

ЕФЕКТИВНА СТРАТЕГІЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО

Як свідчить практика, успішно складають ЗНО ті учні, які готуються до нього заздалегідь, систематично й відповідально. Не має вирішального значення база знань учня до початку підготовки: якщо він наполегливо й самовіддано ставиться до підготовки, то на нього чекає успіх.

1.Підготовку слід розпочинати з обладнання місця для занять: прибрати зайві речі, зручно розташувати підручники, папір, олівці, зошити, посібники тощо. Прибране робоче місце та кімната створюють відчуття порядку не тільки у приміщенні, але й у голові.

2.Також психологи вважають, що жовтий і фіолетовий кольори сприяють підвищенню розумової активності, тому достатньо мати в кімнаті якісь предмети в цих тонах.

3.Займатися потрібно в той час, коли розумова активність найвища. Для цього необхідно визначити: сова учень, чи жайворонок. Залежно від цього вчитися в ранкові чи вечірні години.

4.Слід визначити пріоритети предметів і за цими пріоритетами розподілити час на підготовку до того чи іншого предмета. Також потрібно скласти план на кожен день підготовки: що сьогодні вивчатимеш, скільки часу, коли. Звичайно, може статися, що на думку нічого не спадає, немає настрою. У такому випадку можна розпочати з найбільш цікавого та легкого матеріалу і поступово повернутися до плану занять.

5.Обов’язково слід чергувати роботу й відпочинок, робити невеликі перерви: зробити зарядку, вийти подихати повітрям, допомогти мамі по господарству, погратися з молодшим братиком сестричкою. Перевтомлені ділянки мозку найкраще відпочивають, якщо людина скеровує енергію в іншому напрямку. Пам’ятаєте вираз «Найкращий відпочинок — зміна діяльності». Психологи вважають ефективним змінювати предмети після кожної години заняття.

6.Наприкінці кожного дня варто знову на кілька хвилин приділити увагу плану занять: проаналізувати, що вдалося зробити сьогодні, які труднощі виникли. У разі потреби план слід скорегувати.

7.НАПЕРЕДОДНІ ТЕСТУВАННЯ. Отже, до ЗНО залишився один день. Що робити? Повторювати вивчену інформацію чи зубрити те, що не встиг вивчити? Багато учнів і студентів вважають: для того щоб повністю підготуватися до тестування чи контрольної, не вистачає однієї ночі.

Звичайно ж, це твердження неправильне. Краще, приготуватися до наступного дня: зібрати необхідні речі, документи, підготувати одяг, зробити все необхідне, щоб потім не хвилюватися. Важливо зберігати спокій, можливо, сходити на прогулянку і ввечері вчасно лягти спати, щоб складати тест на свіжу голову, у гарному настрої.

8. ЯК ПОВОДИТИСЯ НА ЗНО? Найголовніше: зосередьтеся на успіху, скажіть собі, що вам усе вдасться. Щоб зберегти спокій і впевненість, краще вийти з дому заздалегідь, перевіривши, чи всі потрібні речі ви взяли. Намагайтеся залишатися в спокійному стані, адже через тривогу ви забудете навіть те, що знаєте.

Категория: Секрети учня | Добавил: Lili_a (2015-08-26)
Просмотров: 690 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar