Главная » Статьи » Батьківський помічник

Пам'ятка для батьків по створенню позитивного відношення до школи і навчання у першокласника

Рекомендації для батьків

1. Не забувайте, що ключ до серця дитини лежить через гру. Саме в процесі гри Ви зможете передати їй необхідні навички, знання, поняття про життєві правила та цінності, навчите краще розуміти один одного. Мова ігор дуже добре зрозуміла дитині, оскільки на даному етапі він засвоює культуру саме таким чином.

2. Заняття вимагають систематичності: 10-15 хвилин щодня дадуть більший результат, чим година – дві у вихідні дні.

3. Не забувайте оцінювати успіхи дитини, а при невдачах підбадьорюйте дії дитини словами: «Давай спробуємо разом, я упевнена все вийде.», «Якби ти зробив так (показ, пояснення), то було б ще краще»

4. Діти емоційно чуйні, тому якщо Вам не хочеться грати в якусь гру або Ви погано себе відчуваєте, то краще відкласти заняття. З поганим настроєм, над силу, не займайтеся з дитиною. Ігри та  спілкування повинне бути цікавим і для неї, і для Вас.

5. Прагніть створити у дитини адекватне, об'єктивне уявлення про школу і навчання, не ідеалізуючи, але і не залякуючи учня. Адже те, про що нам вже відомо перестає бути незрозумілим, таким, що турбує і лякає!

6. Повірте в унікальність та неповторність власної дитини, в те що Ваша дитина – єдина у своєму роді, несхожа на жодну сусідську дитину і не є точною копією Вас самих. Тому не варто вимагати від дитини реалізації заданої Вами життєвої програми і досягнення поставленої Вами мети. Надайте право їй прожити життя самій.

7. Дозвольте дитині бути самою собою, з своїми недоліками, слабкостями та достоїнствами. Приймайте її такою, якою вона є. Спирайтесь на сильні сторони дитини.

8. Не соромтесь демонструвати дитині свою любов, дайте їй зрозуміти, що будете її любити за будь-яких обставин.

9. Не бійтесь "залюбити" свою дитину, беріть її на коліна, дивіться їй в очі, обіймайте та цілуйте коли, вона того бажає.

10. Намагайтесь, щоб Ваша любов не перетворилась на вседозволеність та бездоглядність. Встановіть чіткі межі та заборони (бажано, щоб їх було небагато – лише самі основні на Ваш погляд) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Суворо дотримуйтесь встановлених заборон і дозволів.

11. Не поспішайте звертатись до покарань. Намагайтесь впливати на дитину проханнями – це найефективніший спосіб давати їй інструкції.

Пам'ятайте:

· Покарання – це моральний замах на здоров'я: фізичне і психічне.

· Покарання не повинно бути за рахунок любові. Не залишайте дитину без заслуженої похвали і нагороди. Ніколи не відбирайте подарованого вами чи кимось іншим.

· Краще не карати, ніж карати із запізненням. Запізнілі покарання нагадують дитині про минуле, не дають змоги стати іншою.

· Покараний – значить вибачений. Інцидент вичерпано – сторінка перегорнута. Наче нічого й не трапилось. Про старі гріхи ні слова. Не заважайте починати життя спочатку!

· Дитина не повинна боятися покарання.

12. Частіше розмовляйте з дитиною, пояснюйте їй незрозумілі явища, ситуації. Допоможіть дитині навчитись вербально висловлювати свої бажання, почуття та переживання, інтерпретувати свою поведінку та поведінку інших людей. Старайтеся дивитися в очі, адже очі – це дзеркало душі і багато чого ви зможете побачити.

Категория: Батьківський помічник | Добавил: Lili_a (2017-09-17)
Просмотров: 284 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar