Главная » Файлы » Методична скарбничка » Робота з педколективом

Практично-освітній семінар з елементами презентації «Діти в Інтернеті: як навчитися безпеці у віртуальному світі».
2017-10-04, 6:41 PM

Мета: визначити позитивний і негативний вплив комп’ютера на людину. Пропаганда здорового способу життя, профілактика комп’ютерної залежності у дітей. Формування інформаційної, комунікативної та самоосвітньої компетентностей школярів. Надання рекомендацій вчителям з даного питання у роботі з дітьми та їх батьками.

Хід заняття

1. Привітання.

Учителям пропонується на схематичних комп'ютерах написати, що особисто для них означає Інтернет.

2. Вступне слово.

 Людство увійшло у 21 століття з нескінченними проблемами. Одна з них стосується нових технологій: чи не замінить комп’ютер живе спілкування? Чому чимала частина молоді віддає перевагу комп’ютеру, а не книзі, рухливим іграм чи спілкуванню з друзями. Поряд з такими проблемами як СНІД, шкідливий вплив алкоголю та паління, постала і проблема «комп`ютероманії». Чому людина потрапляє в залежність від комп’ютера? Хто ж для нас комп’ютер: друг чи ворог? Ми  повинні сьогодні з вами визначитись, дати відповідь на це питання. Сьогоднішнє наше заняття хотілося б розпочати зі слів «Цей світ чудовий, але не забути б мені повернутися». Сьогодення вимагає звернути увагу на вироблення умінь та навичок безпеки у віртуальному світі Інтернету. Інтернет-технології стали природною частиною життя дітей. Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв'язання задач. Щоб повноцінно орієнтуватися у віртуальному просторі дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі. ЧИМ ПРИВАБЛЮЄ ІНТЕРНЕТ ДІТЕЙ?

Учасникам тренінгу роздаються листки з формами залежності від сучасних телекомунікаційних технологій (Додаток 1.)

3. Всесвітня мережа «Мозковий штурм».

Сучасна людина, яка провадить активне соціальне життя, може відчувати себе комфортно тільки тоді, коли кожен день має доступ до мобільного зв’язку, соціальних мереж та електронної пошти. Для багатьох людей Інтернет став основним середовищем їх активності – місцем, де спілкуються і будують близькі стосунки, місцем, з яким пов’язані очікування та розчарування.  Але є один важливий момент: навіть зовсім безневинне, на перший погляд, захоплення може стати згубним для організму, якщо не знати міри.

Існує думка, що незабаром Інтернет-адикція буде визнана захворюванням №1.  ВООЗ наполягає на тому, щоб Інтернет-залежність була внесена до офіційного довідника психічних захворювань Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders. На Заході вже з'являються професійні клініки за типом     "Анонімних Алкоголіків", де лікують різноманітні "кіберрозлади".

4. Робота в парах.

Учителям пропонується у парах знайти «+» та «-» Інтернет-мереж (поділ за бажанням, можна одні знаходять «+», інші «-»).

5. Практична вправа «Збережи своє здоров’я».

Щоб комп`ютер не став ворогом, його потрібно «приручити».

 Наші пропозиції:

 - не працювати за комп’ютером довше 2 годин в день;

 - хочеш вберегти очі, виконуй такі вправи:

 1.Кругові рухи очей(до 10 вліво і вправо).

 2.Поморгати протягом 1 хв., темп швидкий.

 3. Протягом 1 хв. подивитись на зелений колір.

6. Рекомендації по роботі з учнями та їх батьками.

Рекомендації «Профілактика Інтернет-залежності» (Додаток 2).

7. Зворотний зв'язок.

- Що корисного ви дізналися із сьогоднішньої зустрічі?

8. Заключне слово.

Завершити наше заняття хотілося б такими словами «Справжня небезпека не в тому, що комп'ютери почнуть мислити як люди, а в тому, що люди почнуть мислити як комп'ютери…»

 Форми залежності від сучасних телекомунікаційних технологій:

Інтернет-адикція  нав’язливе  бажання увійти до Інтернету, знаходячись офф-лайн, і нездатність вийти з Інтернету, будучи он-лайн;

 

Ітернет-мобільна   адикція доступ в Інтернет-мережу з мобільного телефону;

Аудіо/відео-адикція прослуховування музики на аудіоплеєрі, чи перегляд відеокліпів на відеоплеєрі;

 

Телевізійна   адикція  залежність від надмірного перегляду новин, серіалів чи будь-яких передач чи фільмів;

Гаджет-адикція

пристрасть до володіння конкретним мобільним обладнанням, приладом, що має вихід в Інтернет: стільниковим телефоном, смартфоном, комунікатором, міні-комп’ютером і залежність від його використання.

 

  Кібероніоманія прагнення здійснювати нові покупки в інтернет-магазинах без необхідності їхнього придбання і врахування власних фінансових можливостей, нав'язливе бажання участі в аукціонах;

 

Кіберсексуальна залежність  непереборний потяг до обговорення сексуальних тем на еротичних чатах, відвідування порнографічних сайтів і занять кіберсексом;

 

Кіберкомунікативна залежність спілкування в чатах, участь у телеконференціях;

 

Оn-line-гемблінг гіперзахопленість індивідуальними та/або мережевими он-лайн іграми;

 

Оn-line-лудоманія патологічна схильність до азартних ігор у віртуальних казино.

Профілактика Інтернет-залежності

Визнайте, що у Вас є залежність. Ви    не зможете боротися з нею, поки не зрозумієте, що схильні до неї.

Знайдіть якийсь інтерес, що стане для вас альтернативою Інтернету. Відвідуйте різні групи і клуби, займайтеся спортом, музикою, танцями, співом та ін.

 Поповнюйте запас Ваших знань. Напевно є безліч книг, які б Ви давно хотіли прочитати. Почитайте енциклопедію натомість проглядання Вікіпедії.

Заплануйте сімейний вечір. Замість того, щоб дивитися телевізор або проводити час поодинці, зберіться разом із сім’єю, повечеряйте, а потім придумайте спільну розвагу, наприклад, пограйте в настільну гру.

Встановіть ліміт часу роботи Вашого комп`ютера. Визначте скільки разів на тиждень Вам необхідно виходити в Інтернет. Вимикайте комп`ютер, якщо у Вас немає необхідності в ньому.

Використовуйте таймер. Перш ніж сісти за комп`ютер, встановіть таймер на 30 хвилин. Сигнал нагадає вам, скільки часу Ви провели за комп`ютером.

Зідзвонюйтеся і зустрічайтеся з друзями замість того, щоб тримати з ними зв`язок через Інтернет.

Намагайтеся триматися осторонь від сайтів, які можуть викликати звикання. В основному це соціальні мережі, форуми чи сайти розваг. Якщо Ви відчуваєте, що Ваша залежність від цих сайтів занадто сильна, просто заблокуйте їх.

Сидячи перед комп’ютером, робіть перерви кожні 15 хвилин – ваші очі і м’язи повинні відпочивати.

Рекомендації для батьків «Як забезпечити безпеку дітей в мережі Інтернет»

  • Поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з якими вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
  • Цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
  • Вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows$
  • Наполягайте на тому, щоб Ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;
  • Навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
  • Контролюйте інформацію, яку завантажує  дитина;
  • Цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
  • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет-мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим, хуліганських дій;
  • Переконайтеся, що діти консультуються з вами, щодо будь-яких фінансових операцій, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет-мережу.;
  • Інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;
  • Розмовляйте як  з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Але пам’ятайте, Інтернет, це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та  найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

Корисні сайти

 

http://comp-doctor.ru/ - чим хворіють  користувачі комп'ютерів. Профілактика та лікування «комп’ютерної залежності». Ви отримаєте поради щодо того, як поєднати здоровий спосіб життя і роботу за комп'ютером.

 

http://www.psyline.ru/inzav.htm - залежність від комп’ютера та Інтернет: психологічні, фізичні симптоми залежності, терапія.

 

http://user.lvs.ru/vita/games.htm - де межа, що відділяє звичайне захоплення від залежності? Що робити, якщо близька Вам людина годинами сидить за комп'ютером, граючись "іграшками"? На ці та інші питання дасть відповідь лікар-психіатр, психотерапевт В. О. Бурова. На цьому сайті Ви також зможете протестуватися на Інтернет-залежність.

 

http://www.computerra.ru/focus/36519/ - Що таке адикція? Мобільна залежність і як її розпізнати? Поради психолога, як позбавитися мобільної залежності.

 

http://www.po-miry.ru/MEDICINA/DEPENDENCE/computer.htm - види залежності. Інтернет-залежність та її форми. Діагностика, профілактика, лікування. Тести на виявлення Інтернет-залежності, гейм-залежності.

 

http://flogiston.ru/articles/netpsy - підбірка статей, присвячених темі «Психологія та Інтернет»: формування залежності від рольових ігор, Інтернет-залежність підлітків, вплив комп’ютерної залежності на особистість людини,

 

закони життя комп’ютерної та Інтернет-культури, шкала Інтернет-залежності А. Жичкіної та ін.

 

http://obd-ditu.at.ua/tests/0-1-0 - тест, розроблений Кімберлі Янг на наявність Інтернет-залежності.

 

http://www.gameovergood.ru/ -  основні симптоми ігроманії, як позбавитися від ігрової залежності, лікування ігроманії.

 

http://school7.osvitakp.com.ua/index.php?sub_section_select=90&section_select=35 - онлайн тести на виявлення Інтернет-залежності для дітей і для батьків.

 

http://megasite.in.ua/15928-nebezpechni-igri-azart-igrovi-avtomati-zalezhnist-igromaniya-ludomaniya.html - залежність від азартних ігор, ігрових автоматів. Що треба робити, щоб не потрапити в ігрову залежність. Лікування Інтернет-залежності.

 

http://www.uoz.cn.ua/pub011112.htm - рекомендації лікаря щодо зменшення шкідливого впливу мобільних телефонів на здоров’я людини.

 

Категория: Робота з педколективом | Добавил: Lili_a
Просмотров: 479 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar